Відділ освіти, культури, молоді та спорту Овідіопольської селищної ради

#Наша_Незалежність #Марафон_30

Наша Незалежність

  1 грудня 1991 року жителі Овідіополя в ході загальнонаціонального референдуму абсолютною більшістю голосів схвалили проголошений Верховною радою УРСР Акт незалежності України.

  Розвиток селища, як і всього Овідіопольського району, у 1990-ті роки можна з цілковитою підставою пов’язати з ім’ям Віктора Івановича Дукова (28.10.1955-02.06.2000), уродженця Овідіополя. У вересні 1989 року його обрали головою райвиконкому. Згодом він здобув призначення представника Президента України, а потім – голови районної державної адміністрації. «Коли я прийшов на початку 90-х у район, говорив пізніше в одному інтерв’ю районній газеті «Наддністрянська правда» голова райдержадміністрації В.І.Дуков, - то поставив собі за мету спробувати щось зробити для його жителів і разом з ними».

  Віктор Іванович Дуков згуртував навколо себе однодумців, професіоналів. З його іменем овідіопольці пов’язують стрімкий зліт у соціально-економічному розвитку. Завдяки йому до більшості населених пунктів району надійшов газ, активізувалося будівництво житла, доріг, об’єктів соцкультпобуту, набуло розвитку підприємництво, а аграрний комплекс Овідіопольщини посів провідне місце в області і державі. Особливу увагу Віктор Іванович приділяв освіті, медицині, розвитку спорту. ФК «Дністер» не раз ставав переможцем чемпіонату області, брав участь у  міжнародних змаганнях. Сам Дуков В.І. був активним учасником ветеранського футболу – навіть із життя пішов на футбольному полі (на чемпіонаті світу серед ветеранів у Німеччині). Всі, хто знав Віктора Івановича, не могли повірити, в те, що сталося 2 червня 2000 року на футбольному полі у Фогтланді. В свої 45 років він був у відмінній спортивній формі і ніколи не скаржився на здоров’я, випромінював енергію, силу та оптимізм. Життєрадісний, мудрий, з тонким почуттям гумору, справжній професіонал, В.І.Дуков завоював авторитет і повагу у всіх жителів Овідіопольщини. Нагороджений медалями, почесними грамотами. Його ім’я увічнене в назвах стадіону і Палацу спорту в Овідіополі, також вулиць в населених пунктах Авангард, Овідіополь, Таїрове.



« повернутися до списку новин