Відділ освіти, культури, молоді та спорту Овідіопольської селищної ради

В Овідіопольському районному історико-краєзнавчому музеї за участю учнів 9 та 10 класів Овідіопольської загальноосвітньої школи №2 під керівництвом вчителів історії Галактіонової Л.І. та Завозненко І.С.

 

   У районному історико-краєзнавчому музеї пройшли вечорниці на Андрія. «Ой, Андрію, Андрію, даруй нам надію!» - гучно лунало з вуст дівчат , учасниць українських вечорниць на Андрія.

   Пройшло це святкове календарно-обрядове дійство в Овідіопольському районному історико-краєзнавчому музеї за участю учнів 9 та 10 класів Овідіопольської загальноосвітньої школи №2 під керівництвом вчителів історії Галактіонової Л.І. та Завозненко І.С.

   За традицією вечорниць, як і годиться, першими до оселі завітали дівчата із дзвінкими піснями. Очікуючи парубків-односельців, вони взялися до приготування та випікання головного атрибуту свята - калити, символу Сонця, щастя, достатку, добробуту та надії. Усім процесом керувала досвідчена господиня.

   Багато гарних українських пісень пролунало на святі. Хлопцям смакувала калита, а дівчата показали себе справжніми господинями. Усім до вподоби прийшлися калита, вареники та пиріжки, якими щедро пригощали присутніх, а приготовані вони були дбайливими руками матусь учнів школи.

   Крім того, дуже було цікаво спостерігати за ворожінням, тому що дівчата відтворили цей обряд за всіма звичаями. Емоції, які їх переповнювали та цікавість до ворожіння перетворило театр у справжню магію.

   Вечорниці були проведені з метою підтримки та поширення народних традицій, адже свято Андрія — це веселий настрій, давні звичаї та магічні дійства, що вселяють у людей віру в найкраще. Відчути атмосферу свята в українських традиціях можна було, лише побувавши на таких вечорницях — по-домашньому милих, по-козацькі галасливих, по-українськи — щедрих.

 



« повернутися до списку новин