6 грудня педагогічний колектив Молодіжненської ЗОШ І-ІІІ ступенів щиро зустрічав заступників директорів з навчально-виховної роботи Овідіопольського району на семінарі-практикумі
6 грудня педагогічний колектив Молодіжненської ЗОШ І-ІІІ ступенів щиро зустрічав заступників директорів з навчально-виховної роботи Овідіопольського району на семінарі-практикуміз теми: «Формування розвивального середовища закладу освіти». Метою семінару було виявити й узагальнити знання про освітнє, предметно-розвивальне середовище в ігровій діяльності, яка дозволяє дитині виявити повну активність, найбільше повно реалізувати себе. Створювати умови для неформального спілкування колективу вчителів. Демонструвати можливостіквест-гри у розв’язанні складних педагогічних завдань. Підтримувати бажання шукати індивідуальний підхід до кожної дитини, розвивати уміння мислити нестандартно, підвищувати самооцінку педагогів і зняття психологічного напруження педагогів.
А розпочався семінар-практикум з привітаннязаступника директора з навчально-виховної роботи Молодіжненської ЗОШ І-ІІІ ступенів Дороніної Ольга Анатоліївна. Про план роботи семінару всім присутнім повідомила завідувачка КУ «ОРМК» Добровольська Тамара Вікторівна.
Почалася теоретична частина семінару, де Добровольська Т.В. і Дороніна О.А. представили мультимедійну презентацію з елементами тренінгу на тему: «Розвивальне середовище як складова педагогічного процесу». Також у процесі презентації про розвивальне середовище дошкільного закладу «Тополька» села Молодіжного розповіла методист ДНЗ Балако Юлія Глібівна. Учасникам семінару було запропоновано обрати три розвивальні етапи і описати їх. Кожний гість виступав з даного питання висловлюючи свою думку. Таким чином, разом, заступники директорів з НВР створили нову схему розвивального середовища Нової Української школи.
Далі почалася практична частина, де учасники семінару відвідали уроки вчителів навчального закладу, а саме:
- Інтегрований урок української мови та літературного читання у 4-Б класі на тему: «Прикметники – синоніми та прикметники – антоніми. «Красива осінь вишиває клени» Л.Костенко» провела учитель початкових класів Єлясіна Валентина Володимирівна.
- Урок «Я досліджую світ» у 2-Б класі на тему: «Як звірі готуються до зими» учитель початкових класівГонтар Галина Петрівна.
- Урок української мови у 7-В класі на тему: «Активні й пасивні дієприкметники. Творення активних і пасивних дієприкметників теперішнього та минулого часу»провела учитель української мови та літератури Котенко Світлана Олександрівна.
- Урок математики у 6-А класі на тему: «Телевізійне ток–шоу «Пропорція. Основна властивість пропорції» учитель математики Черняшевська Людмила Миколаївна.
- Інтегрований урок з української мови та фізичної культури у 10 класі, на тему: «Орфографічний практикум «Спорт – це рух, спорт – це життя», який провели учитель української мови та літератури Шутова Тетяна Анатоліївна і вчитель фізичної культури Шевченко Артем Ігорович.
Після відвідування уроків гостям було запропоновано пройти гру-квест «Простір освітніх можливостей». Учасники були поділені на чотири групи, отримали маршрутні листи і почалася гра. Вони співали, малювали, танцювали, відгадували загадки, складали пазли та лего, в’язали намисто з цукерок та складали вислови Василя Сухомлинського. На кожній станції отримували літери-підсказки. В кінці квесту складали вислів – «розвивальне середовище», і це був яскравий кінець семінару.