Уже традиційно у перші тижні листопада в Овідіопольському НВК – гімназії урочисто проходить Тиждень української мови, приурочений до Дня української писемності та мови, який всі українці світу відзначають 9 листопада.
Уже традиційно у перші тижні листопада в Овідіопольському НВК – гімназії урочисто проходить Тиждень української мови, приурочений до Дня української писемності та мови, який всі українці світу відзначають 9 листопада.
Найрізноманітніші заходи з нагоди Дня писемності тривали упродовж тижня. Це і конкурси, й виставки, і концертні програми, і просто змагання, а також цікаві уроки про скарби рідного слова, класні години.
Цього року програма предметного тижня була, як завжди, досить насиченою. Учні мали змогу поринути у багатющий світ краси і принад рідної української мови, вшанувати пам'ять про видатних діячів нашого народу, завдяки яким вона сьогодні у нас є.
Вчителі української мови та літератури Кричківська С.Б., Ройченко О.А., Шастків Н.Ф., Китіна Є.Д., Бадель Ю.В., Гуртова А.І., Синько Н.М., проявивши творчу ініціативу, бездоганно підготувалися до Тижня. З нагоди відкриття Тижня української мови були виготовлені стінгазети на тему: «Найкраща мова єднання – українська». Саме назва цього колажу й стала девізом усього тижня.
9 листопада відбувся радіовиступ, на якому учні урочисто оголосили про відкриття Тижня української мови, а також розповіли про заснування Дня української писемності та мови.
Бібліотекар школи Чуприна С.Г. організувала тематичну виставку художньої, наукової, публіцистичної літератури про українську словесність «Наша пісня, наша дума не вмре, не загине». Вчителі-словесники разом з учнями 5,6 класів та вчителями образотворчого мистецтва Кауненко Л.В., Масловською М.М. підготували конкурс ілюстрацій до українських казок.
Протягом тижня класними керівниками були проведені виховні години: «Рідна мова солов’їна!», «Нащадки Кирила і Мефодія». 10 листопада вчителі української мови та літератури разом з учнями 9,10 класів підготували цікаві та пізнавальні проекти «9 листопада – День української писемності», «Сім чудес України». Діти 5-10 класів з цікавістю прослухали виступи товаришів, переглянули підготовлені презентації. 13 листопада запрошені гості та адміністрація школи з захопленням та цікавістю поринули в світ Сорочинського ярмарку. Учні 6А класу разом з батьками та класним керівником Павлюк Т.О. розгорнули дійство з піснями, танцями, гуморесками та українським традиційним частуванням.
14 листопада гостями школи стали вчитель історії Овідіопольського ПТАУ Нестеренко Т.М. разом зі своїми вихованцями. Тетяна Михайлівна, як керівник гуртка СЮТ «Юні філателісти», з натхненням розповідала зацікавленим п’ятикласникам про історію марок, присвячених діячам української літератури та мистецтва, зокрема нашому земляку Ройченко А.А. Для різноманітності виступу учні училища підготували пісні про українську мову.
У День української писемності та мови в нашій школі стартував шкільний етап конкурсу з української мови імені Петра Яцика