Відділ освіти, культури, молоді та спорту Овідіопольської селищної ради

9 листопада відзначаємо День української писемності та мови.

9 листопада відзначаємо День української писемності та мови. А також це день вшанування пам’яті  преподобного Нестора літописця – батька української історії.

Тож, в Мистецькій світлиці Овідіопольської районної станції юних техніків зібралися шанувальники рідного слова  - діти, вчителі, керівники гуртків. Історія нашої мови, як і нації взагалі надзвичайно трагічна і разом з тим повчальна. Вона свідчить про якусь незбагненну силу народу. Його здатність знову і знову відроджуватись.

Мова наша витерпіла страшне лихоліття татарщини,  пережила утиски Польщі, перенесла нападки  московщини, і проте дійшла до нас, як криниця чистою, свіжою; як пташиний спів – милозвучною; як Божий дар – святою,  - такими словами розпочала просвітницьку годину керівник Мистецької світлиці Овідопольської районної станції юних техніків Сайдель Олена Володимирівна. Про діяльність братів просвітителів Кирила  та Мефодія  та про розроблену ними слов’янську абетку була розповідь  вчителя Надлиманської ЗОШ І – ІІІ ступенів  Валькової Тамари Володимирівни.

Далі присутні згадали історію літописання, яке почалося в Україні дуже давно та діяльність Нестора Літописця, якого називають батьком нашої історії. Керівник гуртка  «Юні філателісти» Овідіопольської районної станції юних техніків Нестеренко Тетяна Михайлівна разом зі своїми вихованцями підготували змістовну розповідь про марки, які присвячені діячам  та творам української культури. Тут і мініатюри із зображенням Кирила та Мефодія, Івана Котляревського, Тараса Шевченка, Лесі Українки, Василя Симоненка, Василя Стуса, Максима Рильського, Володимира Сосюри… 

Пророчі поезії незабутнього Василя Симоненка прочитала вчитель Барабойської ЗОШ І – ІІІ ступенів Серпенінова Олена Олександрівна та поділилась своїми роздумами про значення живої народної мови в житті сучасного суспільства. Невід’ємною частиною свята стали мелодійні українські пісні у виконанні Ольги Анатоліївни Старцевої та Ірини Миколаївни Сафонової (дует «Струни серця») та юної вихованки районної станції юних техніків Єви Балахніної. 

Мова – це показник культури людини. Недаремно кажуть: заговори, що я тебе побачив. На жаль, сьогодні є небагато людей, які досконало володіють українською мовою. Тож, доречним був експрес-урок з рідної мови за книгою Олександра Авраменка, автора шкільних навчальних посібників та наукових праць з української мови. 

Чудові поезії про силу та красу українського слова підготували учні Кароліно - Бугазької ЗОШ І-ІІІ ступенів під керівництвом педагогів балахніною Наталі Володимирівни та Голуб Тетяни Миколаївни. Перед нами – відповідальне завдання: узяти все найкраще з мовних надбань наших предків, сконцентрувати розум і духовний потенціал нації, щоб відродилася і розквітла Україна, щоб усміхнулася доля нашому народові. 

 



« повернутися до списку новин